علی اکبر لبافی
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی

Link group not found.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶

معین اقتصادی باخرز توانایی کاهش بیکاری در این شهرستان را دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: شهرستان باخرز حدود ۲ هزار و ۶۰۰ نفر بیکار دارد که امید است با حضور بنیاد مسکن به عنوان معین اقتصادی این شهرستان در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، این میزان بیکاری به حداقل برسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در نشستی با متولیان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان معین اقتصادی شهرستان باخرز در محل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان، بنیاد مسکن را برای رسیدن به اهداف توسعه در باخرز با جلب مشارکت مردم یاری خواهند کرد.

وی ادامه داد: اخیرا یک تفاهمنامه سه جانبه بین بانک توسعه تعاون، بنیاد مسکن و استانداری خراسان رضوی منعقد شده است و بنیاد مسکن به عنوان معین اقتصادی شهرستان باخرز در قالب سیاستهای اقتصاد مقاومتی تعیین شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: محور فعالیت بنیاد مسکن در شهرستان باخرز انجام فعالیتهای عمرانی در روستاهاست که اقدامی ارزشمند برای توانمندسازی روستاها به شمار می‌رود.

رسولیان افزود: مطالعاتی که برای تدوین سند توسعه روستاهای شهرستان باخرز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و جهاد دانشگاهی انجام گرفته، کار بنیاد مسکن در این شهرستان را سبکتر خواهد کرد ضمن اینکه با حضور دستگاه‌های اجرایی صدور مجوزها برای طرحهای این شهرستان سرعت می‌گیرد و مشکلات طرحها در کارگروه ستاد تسهیل استان به صورت ویژه پیگیری و برطرف خواهد شد.

مدیر کل طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این نشست گفت: اهداف طرح آبادانی و پیشرفت که بنیاد مسکن به عنوان معین اقتصادی شهرستان باخرز طراحی کرده است، برقراری عدالت اجتماعی، فقرزدایی و محرومیت زدایی، بهبود فضای کسب و کار، توسعه اشتغال و رشد اقتصادی، حفظ و تقویت سرمایه‌های اساسی، ظرفیت سازی و توان افزایی و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

مسعود حیدروند افزود: برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، افزایش سطح درآمد، توسعه اشتغال پایدار، افزایش خوداتکایی و تاب آوری در نظر گرفته شده است و رویکرد آن کار با مردم و برای مردم با جهت گیری معیشت پایدار است که در این راستا از سرمایه‌های فرهنگی و دینی، انسانی، اجتماعی، ملی، فیزیکی و طبیعی بهره گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: هدف این طرح در باخرز اجرای سند توسعه آبادانی شهرستان است که فرآیند تدوین این سند و اجرای طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد شامل آمادگی راهبردی، سنجش و ارزیابی وضعیت، تدوین سند و پشتیبانی از پیاده سازی سند اجرایی می‌شود که ما در مرحله آمادگی راهبردی قرار داریم.

مدیر کل طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در این راستا با ۴۳ نهاد و دستگاه اجرایی مکاتبه شده است تا تدوین سند در یک بازه زمانی ۶ ماهه انجام گیرد و ۵۳ نقطه روستایی برای برنامه ریزی و توان افزایی در نظر گرفته شده، ۱۵ تسهیلگر از اهالی شهرستان باخرز هم شناسایی و در حال آموزش هستند و هم اینک در حال شناسایی شاخصهای توسعه مبتنی بر شرایط باخرز هستیم.

‌مدیر مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: قانون برنامه ششم توسعه این سازمان را مکلف کرده که برای تک تک روستاها در این استان سند توسعه تدوین کند که در این راستا هزار و ۶۴۵ روستا مشخص شده و مطالعه  هزار و ۷۴۲ روستا تا پایان امسال به پایان می‌رسد و سند توسعه برای آنها تهیه می‌شود و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

احمد نجاری مقدم افزود: علاوه بر اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی نسبت به تهیه سند برای روستاهای شهرستان باخرز اقدام کرده، جهاد دانشگاهی و سپاه نیز نسبت به مطالعه روستاهای شهرستان باخرز ورود کرده‌اند لذا توصیه می‌شود که بنیاد مسکن در تدوین این سند به نحوی عمل کند که با فعالیتهای مزبور موازی کاری صورت نگیرد.


منبع : نهاد اقتصاد مقاومتی
تعداد بازدیدها : ۶۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان

نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی